koszty ogrzewania
  • 30 sierpnia 2022

Wspólnota już teraz musi podnieść koszty ogrzewania?

Niespotykany wcześniej wzrost kosztów eksploatacyjnych dla właścicieli mieszkań to temat, który w ostatnim czasie bardzo często poruszają media. Trudno się temu dziwić, bo niektóre osoby będą musiały wnosić na rzecz wspólnoty mieszkaniowej lub spółdzielni opłaty np. dwa razy wyższe niż jeszcze niedawno. Taka sytuacja wzbudza kontrowersje i nierzadko jest powodem pretensji kierowanych do zarządcy budynku.

wyciek danych
  • 13 lipca 2022

Ofiary wycieków danych chcą wiedzieć, jak poradzić sobie z ich skutkami

Aż 70 proc. Polaków deklaruje, że nie wie, kto powinien zająć się negatywnymi konsekwencjami wycieku danych osobowych, a 1/3 z tych, którzy mają świadomość na ten temat uważa, że musi to zrobić sam poszkodowany. Pozostali wskazują m.in. na policję, UODO oraz inspektorów ochrony danych oraz oczekują od nich przede wszystkim szczegółowej informacji na temat zdarzenia oraz rekomendacji dalszych działań. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez serwis ChronPESEL.pl i Krajowy Rejestr Długów pod patronatem UODO.

punkty lojalnosciowe
  • 14 czerwca 2022

Czy nasze punkty lojalnościowe są bezpieczne? Cyber-eksperci wyjaśniają

Wielu z nas jedzie na swoje posezonowe last-minute, a część już tylko wspomina wakacyjne podróże. Robiąc zakupy na wyjazd, czy nawet zamawiając bilety lotnicze, chcemy skorzystać z punktów na naszych kartach lojalnościowych. A co jeśli przejęli je hakerzy razem z naszymi danymi? W Polsce z programu jednej sieci dyskontów korzysta aż 12 milionów ludzi – jest to więc łakomy kąsek dla cyberprzestępców.

wysoka inflacja
  • 21 maja 2022

Jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu auta przy szalejącej inflacji?

Drożyzna na rynku motoryzacyjnym, paliw, części i usług serwisowych mocno uderza w polskich kierowców, a samochody trzeba też ubezpieczyć. Sposobem na ograniczenie kosztów może być pakiet „mini casco” lub ubezpieczenie od konkretnego ryzyka, np. kradzieży, gdzie dla auta o wartości 40 tys. zł składka może wynieść ok. 209 zł/rok.W przypadku NNW ważne jest niedublowanie ochrony oraz jej optymalizacja, np. koszt rocznego ubezpieczenia dla samego kierowcy możliwy jest już od 18 zł. Przy assistance warto ocenić przydatność zakresu usługi holowania, zakwaterowania w hotelu oraz czas, na jaki będziemy potrzebować auto zastępcze.

platnosc karta
  • 9 maja 2022

Cashback ulubioną dodatkową funkcją terminali dla prawie 41 proc. Polaków

Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Fiserv Polska S.A., właściciela marki PolCard from Fiserv, Polacy są zainteresowani korzystaniem z dodatkowych funkcji terminali płatniczych. Najbardziej atrakcyjna jest dla nich wypłata gotówki z kasy sklepu. Na drugim miejscu znalazła się możliwość płatności w różnych walutach. Zdaniem Polaków najważniejszymi zaletami terminali płatniczych jest wygoda (42 proc.) oraz szybkość zrealizowania transakcji (28 proc.).

eko biznes
  • 9 kwietnia 2022

Biznes w stylu EKO – co się kryje pod tym pojęciem?

Świadomość ekologiczna Polaków zauważalnie wzrasta. Ponad 96% ankietowanych deklaruje, że regularnie segreguje odpady. Dla 94% respondentów zmiany klimatu to istotny problem. Już ponad 75% Polaków skłonna jest zapłacić więcej za zieloną energię, a blisko 60% ankietowanych planuje wymianę ogrzewania na bardziej ekologiczne. Widać także znaczący wzrost zainteresowania ochroną środowiska wśród małych i średnich firm. Aż 69% deklaruje, że prowadząc biznes kieruje się troską o ochronę środowiska. Działania proekologiczne firm skupiają się na szkoleniach pracowników z działań ekologicznych (73%), minimalizacji odpadów (79%), wprowadzeniu e-dokumentów i ograniczeniu zużycia papieru (64%). Co jeszcze mogą w tym kierunku zrobić?

drukarka przemyslowa
  • 6 kwietnia 2022

Półprzemysłowa drukarka do etykiet. W których firmach się sprawdzi?

Wokół drukarek do etykiet krąży wiele nieprawdziwych przekonań. Często to właśnie one powodują, że przedsiębiorcy decydują się powierzyć tworzenie i drukowanie etykiet logistycznych zewnętrznym firmom, zamiast samemu zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt i oprogramowanie. Co na ten temat mają do powiedzenia eksperci?

ubezpieczenie
  • 21 marca 2022

Do czego przydaje się OC w życiu prywatnym?

Polisa OC w życiu prywatnym zapewnia wsparcie finansowe, gdy swoim zachowaniem wyrządzimy komuś szkodę, np. spowodujemy u innej osoby uraz lub zniszczymy jej własność. Ubezpieczenie najczęściej kojarzy się z odszkodowaniami po zalaniu czyjegoś mieszkania, ale w rzeczywistości ma o wiele szersze zastosowanie. Ochrona obejmuje szkody, do których doszło m.in. podczas uprawiania wszelkiego rodzaju sportów, wakacyjnego pobytu w hotelu lub wolontariatu.

placenie podatkow
  • 27 lutego 2022

Czy platformy cyfrowe zapłacą podatek u źródła w Polsce?

Pośrednictwo w krótkoterminowym najmie lokali realizowane za pośrednictwem platform cyfrowych takich jak Airbnb może powodować obowiązek płacenia podatku u źródła – uważa polski Rzecznik Trybunału Sprawiedliwości UE Maciej Szpunar. Choć sprawa dotyczy opodatkowania działalności Airbnb we Włoszech, to wkrótce może mieć znaczenie również dla Polski (opinia Rzecznika w sprawie C-83/21 z 7 lipca 2022 r.).

recykling
  • 21 stycznia 2022

Branża recyklingu stoi nad przepaścią przez ceny energii

Galopujące ceny energii grożą falą upadłości w sektorze recyklingu tworzyw sztucznych i mogą wywołać kryzys związany z odbiorem odpadów segregowanych. Dlatego Stowarzyszenie „Polski Recykling” wystosowało do Premiera Morawieckiego apel o wsparcie. Branża odzysku to kluczowy sektor polskiej gospodarki, który zatrudnia ponad 70 tys. pracowników.