farbowanie wlosow
  • 27 grudnia 2022

Farby do włosów bez amoniaku — dlaczego warto je wybierać?

Zmiana koloru włosów to zawsze bardzo ważna decyzja, którą należy podjąć, decydując się nie tylko na konkretny odcień, ale również biorąc pod uwagę samą farbę i jej skład. Dlaczego warto podstawić na produkty, które nie zawierają amoniaku? Sprawdzamy.

Farby do włosów bez amoniaku — bezpieczne działanie

Farba do włosów brąz bez amoniaku działa o wiele bezpieczniej dla skóry głowy i samych włosów niż tradycyjne produkty z jego zawartością. Dzieje się tak, ponieważ farba ta nie zawiera substancji, które mogłyby naruszyć pH powierzchni głowy oraz nie niszczy łusek włosów.

Działanie takiej farby skupia się głównie na rozchylaniu łusek oraz przenikaniu przez otwarte kanaliki barwnika. Proces ten nie następuje szybko, przez co jest zdrowy dla samych włosów i gwarantuje długotrwałe efekty kolorystyczne.

Taki rodzaj farb w szczególności polecany jest kobietom w ciąży. To właśnie one najczęściej silniej odczuwają przykry zapach amoniaku. Jego brak działa o wiele łagodniej, co w zupełności nie zagraża matce i dziecku.

Farby do włosów bez amoniaku — brak efektu przesuszenia

Sam amoniak, który zawarty jest w farbach działa z pewnością skutecznie. Niestety efektem ubocznym jest nie tylko nieprzyjemny jego zapach, ale również silne działanie, które często doprowadza do skrajnego przesuszenia skóry głowy.

Farby do włosów bez amoniaku działają o wiele łagodniej, jednocześnie dbając o nawilżenie. Osoby stosujące taki produkt mogą cieszyć się skórą wolną od łupieżu oraz podrażnień.

Farby do włosów bez amoniaku — długotrwały efekt

Farby nieposiadające amoniaku są również skuteczne, jeśli chodzi o przenikanie pigmentu do włosów. Efekt może utrzymywać się nawet do 28 myć, co daje z pewnością ponad miesiąc cieszenia się z intensywności wybranego odcienia.

Warto jednak zwracać uwagę na konkretną farbę i jej typ. Najlepszym wariantem będzie ten permanentny, który stosowany jest w profesjonalnych salonach fryzjerskich.

Farby do włosów bez amoniaku — łagodny skład

Brak dodatku amoniaku sprawia również, że farba ma łagodny skład, który zainteresuje osoby mające problem z wypadaniem włosów. Produkt nie tylko zakryje wszystkie siwe włosy oraz zredukuje bieżący odcień włosów, ale również nie podrażni i nie wywoła dyskomfortu nawet u alergików.

Jak widać, farby do włosów bez amoniaku mają wiele różnego rodzaju zalet. Warto je wybierać szczególnie ze względu na przebadany oraz bezpieczny dla każdego skład.

redakcja serwisu

E-mail : sabina.pyc@orionmedia.pl

Submit A Comment