drewniany plac zabaw
  • 14 września 2022

Jak nie popełnić błędów przy zakupie drewnianego placu zabaw?

Nowoczesne, dopasowane do naszych potrzeb drewniane place zabaw, na pewno należą do wyposażenia ogrodu, które na pewno warto mieć, gdy chcemy zapewnić naszym pociechom atrakcyjną zabawę. Prawda jest taka, że im więcej czasu spędzonego na świeżym powietrzu, tym na pewno mniej czasu spędzonego przed ekranem komputera, albo telefonu. Kupując drewniany plac zabaw, trzeba brać pod uwagę kilka istotnych kwestii. Jakich?

Coraz większa ilość rodziców, zwłaszcza takich, którzy posiadają dom wraz z ogrodem, decyduje się na zakup wyposażenia, dzięki któremu dzieci będą miały możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu, jak również rozwijania umiejętności społecznych (dzięki wspólnej zabawie z rówieśnikami).

Drewniane place zabaw cieszą się stale rosnącą popularnością. Możemy je spotkać zarówno w dużych ogrodach, jak również tych kameralnych. Jest to możliwe głównie dzięki temu, że drewniane place zabaw są dostępne w różnych wersjach, a więc będziemy mogli wybrać dokładnie taki, który będzie odpowiadał nam, odpowiadał dzieciom, jak również będzie dopasowany do wielkości działki.

Drewniane place zabaw muszą być dopasowane do wielkości działki

To zdecydowanie jedna z najważniejszych kwestii, na które trzeba zwrócić uwagę. Każdy ogród ma określoną wielkość i kształt, każdy wyposażony jest również w różnego rodzaju meble ogrodowe, altanę, hamaki, oczko wodne. Niezwykle istotne jest to, aby bez żadnych przeszkód dopasować wielkość placu zabaw do wielkości działki, którą dysponujemy.

Drewniane place zabaw. Co powinny zawierać?

Plac zabaw powinien przede wszystkim być dla dzieci atrakcją, z której chętnie będą korzystać. Aby tak się stało, wyposażenie placu zabaw musi być dopasowane do wieku dzieci, ich ilości, jak również zainteresowań. Nie można pomijać również stopnia rozwoju dzieci.

Plac zabaw może być wyposażony w zjeżdżalnię, huśtawkę, gniazdo do huśtania, wieżyczki widokowe, tory przeszkód, tunele, ścianki wspinaczkowe czy tablice manipulacyjne. Przykładowe realizacje znajdziemy na stronie https://woodlit.pl/place-zabaw/.

Zobacz także: https://urodaizdrowie.info.pl/ile-moga-kosztowac-drewniane-place-zabaw/

O czym jeszcze należy pamiętać, aby kupić dobry plac zabaw?

Przede wszystkim należy dokładnie sprawdzić, jaka jest konstrukcja placu zabaw, czy spełnia wszystkie normy dotyczące głównie bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo jest ważne, gdyż to właśnie dzięki temu dzieciom po prostu nie stanie się krzywda.

Plac zabaw powinien być wykonany z dobrej jakości drewna, mieć stabilną konstrukcję, dobrej jakości wyposażenie.

redakcja serwisu

E-mail : sabina.pyc@orionmedia.pl

Submit A Comment