• 14 marca 2023

Jak robić dobre zdjęcia telefonem podczas wakacji?

Wakacje to zawsze dobry czas na robienie zdjęć. Obecnie jednak niemal każdy telefon posiada zaawansowane podzespoły oraz funkcje, które pozwalają nam na zostawienie profesjonalnej lustrzanki w domu. Smartfon jest przede wszystkim bardziej poręczny i zabieramy go ze sobą praktycznie wszędzie, dlatego dobrze jest znać kilka sztuczek, dzięki którym każde zdjęcie będzie wyglądało świetnie. Jak zatem robić dobre zdjęcia telefonem podczas wakacji? Podpowiadamy.

Dobre oświetlenie oraz kadr – jak je znaleźć na wakacjach?

Pierwszym elementem będzie odnalezienie dobrego oświetlenia, które jest kluczem do udanych zdjęć. Przede wszystkim unikajmy silnego światła słonecznego, ponieważ może powodować cienie i utrudniać utrzymanie ostrości zdjęcia. Najlepiej jest wykonywać zdjęcia w dobrym świetle dziennym lub korzystać z lampy błyskowej, gdy jest to konieczne. Kolejnym krokiem będzie wybranie kadru. Przed wykonaniem zdjęcia warto przemyśleć ujęcie. Znajdźmy zatem ciekawy kadr, który przedstawia interesujący obiekt w ciekawy sposób. Możemy spróbować z różnymi perspektywami i kadrów, aby uzyskać ciekawy efekt. Jeśli chcemy umieścić na zdjęciu swoją postać, korzystajmy z trybu szerokokątnego, który ujmie nie tylko nas, lecz również piękne krajobrazy.

Jeśli jednak pasjonujemy się wykonywaniem fotografii mniejszych elementów, warto zastanowić się nad detalami. Potrafią one sprawić, że zdjęcie będzie wyjątkowe. Zwróćmy uwagę na kolory, kształty i wzory, które można uwiecznić na zdjęciu.

Zobacz także https://smartstrony.pl/czego-nie-robic-podczas-wakacji-w-turcji/

Jakie akcesoria do telefonu przydadzą się do wykonywania zdjęć na wakacjach?

Wakacje na https://www.traveligo.pl/ pozwalają na odwiedzanie pięknych i malowniczych krajów, które z łatwością możemy uwieczniać na swoim telefonie. Warto jednak zabrać ze sobą dodatkowe akcesoria, które tylko ułatwią nam uchwycanie konkretnych kadrów. Najbardziej popularnym elementem jest statyw – pomoże on w uzyskaniu stabilnego ujęcia, szczególnie przy robieniu zdjęć w słabym świetle lub z dłuższymi czasami naświetlania.

Istnieje również wiele obiektywów, które można zamontować na smartfonie, takich jak wersje szerokokątne, teleobiektywy czy obiektywy makro, dzięki czemu można uzyskać różne efekty. Z kolei uchwyty pomagają w utrzymaniu stabilności podczas robienia zdjęć, a także pozwalają na łatwe przesuwanie telefonu do innego ujęcia. Wakacje to szczególny czas, w którym korzystamy ze smartfona we wzmożony sposób, dlatego nie możemy zapomnieć o odpowiednich kablach zasilających czy tych, które pozwolą nam na bezpośrednie zrzucanie fotografii na laptopa bądź dysk zewnętrzny. Szczególnie wakacje w Grecji czy Włoszech mogą być świetnym czasem na uchwycenie wielu pięknych chwil.

redakcja serwisu

E-mail : sabina.pyc@orionmedia.pl

Submit A Comment