ochrona wzroku na drodze
  • 20 sierpnia 2022

Odpowiednia ochrona wzroku to bezpieczeństwo na drodze

Co drugi Polak ma zdiagnozowaną wadę wzroku. Wydłużony czas pracy przy urządzeniach cyfrowych niestety wpływa niekorzystnie na kondycję oczu. Specjaliści ochrony wzroku zalecają regularne badania. Odpowiedni dobór soczewek okularowych jest bardzo ważny. Soczewki powinny zapewniać lepsze widzenie, wyraźny obraz, pełen kontrast oraz zwiększać komfort codziennego funkcjonowania. Dlatego oprócz samej korekcji wady ważna jest dodatkowa ochrona wzroku, jaką zapewnia powłoka antyrefleksyjna, która zabezpieczy oczy przed promieniowaniem UV i odblaskami wpływającymi na jakość widzenia podczas prowadzenia auta lub jazdy na rowerze.

jak dbaco karoserie
  • 9 lipca 2022

Letnie wyzwania dla lakieru. Jak dbać o karoserię w tym czasie?

Choć przyjmuje się, że to zima przynosi najwięcej problemów z zachowaniem karoserii w dobrym stanie, to jednak lato również potrafi dać w kość lakierowi. Mocne słońce, owady, żywica czy smoła to najczęstsze przyczyny kłopotów z karoserią w ciepłe dni. Jak zmyć poszczególne zabrudzenia oraz jak się przed nimi zabezpieczyć?

sezon wiosenny dla auta
  • 23 czerwca 2022

Jak przygotować samochód na sezon wiosenno-letni?

Pierwsze skojarzenie kierowców, gdy mowa o przygotowaniu samochodu do sezonu wiosenno-letniego? Wymiana zimówek na opony letnie. Kolejną myślą jest zadbanie o układ klimatyzacji. Jednak nadejście ciepłych dni to dobry powód do dokonania szerszej inspekcji pojazdu i zajęcia się również pozostałymi jego elementami.

parking platny
  • 3 czerwca 2022

Jak w czasach wszechobecnych podwyżek zmniejszyć opłaty za parkowanie?

Wiele miast w Polsce decyduje się na podwyższenie opłat za pozostawienie samochodu w strefie parkowania. W czerwcu br. Rada m. st. Warszawy postanowiła zwiększyć strefy parkowania oraz podnieść opłaty postojowe. Zmianie ulegnie także opłata za brak biletu. To, wraz z rosnącymi cenami paliw sprawia, że poruszanie się po mieście samochodem staje się naprawdę kosztowne. W jaki sposób ograniczyć wydatki związane z parkowaniem, czy jest na to sposób?

jednoslady
  • 3 czerwca 2022

Polacy przesiadają się na jednoślady

Pierwszym z nich była z pewnością dokuczliwość korków w miastach. Wiele osób mających do przejechania nieduży dystans, zrezygnowało z samochodu lub komunikacji miejskiej i przesiadło się na rowery. Jak bardzo trend ten stał się popularny, wskazuje fakt, że w wielu polskich miastach pojawiły się tzw. „miejskie rowery” do wypożyczenia.

przeglad samochodu
  • 3 maja 2022

Zmiana opon czy… auta? Tej wiosny decyzja nie jest łatwa

Dla większości kierowców sygnałem o nadejściu wiosny jest zmiana opon z zimowych na letnie. To też dobry moment, aby ocenić stan techniczny pojazdu. Chociaż może – zamiast kosztownej wizyty w warsztacie – lepiej wymienić samochód na nowszy? Niestety podaż aut, także tych używanych, maleje, a ich ceny rosną i nic nie wskazuje, aby trend szybko miał się odwrócić. To skłania do szukania innych, przemyślanych rozwiązań.

kontrolki w samochodzie
  • 16 kwietnia 2022

Kolory kontrolek, które powinien znać każdy kierowca

Każdy kierowca kojarzy wyświetlające się na desce rozdzielczej kontrolki samochodowe. Ale czy umiemy je rozpoznawać, tak by w porę reagować na sygnały, jakie wysyła nam nasze auto? Większość z nas wie jedynie, że zielone i niebieskie kontrolki to nic, czym powinniśmy zawracać sobie głowę. Pełnią one najczęściej rolę informacyjną – powiadamiają np. o włączonych kierunkowskazach, światłach czy tempomacie lub systemach bezpieczeństwa jak chociażby ten, ułatwiający ruszanie pod wzniesienia. Martwić zaczynamy się gdy zapalą się żółte, pomarańczowe lub czerwone lampki. Wtedy pogłębiamy naszą wiedzę – sięgamy po instrukcję obsługi naszych czterech kółek, dzwonimy do zaprzyjaźnionego mechanika lub szukamy odpowiedzi w Internecie. Często jednak taka kontrolka zapala się w trakcie jazdy – co wtedy?

samochod uzywany
  • 16 marca 2022

Jak kupić samochód używany?

Kupno używanego samochodu stanowi okazję do tego, by uzyskać dobre i sprawdzone auto w przystępnej cenie. Niestety, choć wcześniej można ustalić konkretne oczekiwania wobec upragnionego auta, dla wielu mnogość możliwości podczas poszukiwania i zakupu stanowi dość dezorientujący krok. Jak zatem znaleźć, a następnie najszybciej i najbezpieczniej kupić sprawdzone auto „z drugiej ręki”? Gdzie szukać fachowego doradztwa i opieki?

samochod elektryczny
  • 14 marca 2022

Odkrywamy prawdę o autach elektrycznych – oto 5 mitów na ich temat

Czy samochód elektryczny to rozwiązanie tylko dla singli, którzy nie odbywają dłuższych podróży? I czy faktycznie należy obawiać się nagłego rozładowania jego baterii? Te i inne najczęściej powtarzające się mity dotyczące jeżdżenia elektrycznymi autami weryfikuje Adam Dutkowski, Product Manager Vans Mercedes-Benz i zarazem doświadczony użytkownik samochodu elektrycznego!  

jak zadbaco swoj samochod
  • 20 stycznia 2022

Lepiej zapobiegać niż leczyć, czyli jak zadbać o swój samochód

Wraz z rozwojem technologii i samochodów musimy być w stanie polegać na pojazdach, które odgrywają tak dużą i istotną rolę w naszym codziennym życiu. Oznacza to, że musimy mieć produkty i rozwiązania, które nie tylko utrzymują nasze maszyny w dobrej kondycji, ale także zapewniają korzyści w dłuższej perspektywie. Coraz więcej kierowców szuka też bardziej zrównoważonych rozwiązań, mając na uwadze przyszłość naszej planety. Zespół Petronas Lubricants przygotował zestaw porad, jak zadbać o oszczędności podczas tegorocznych wakacji.