jaki materac wybrac
  • 1 grudnia 2022

Na co zwracać uwagę, gdy chcemy wybrać dobry materac?

Łóżko to najważniejszy element wyposażenia każdej sypialni. To właśnie ono decyduje o tym, jaki jest komfort snu, poziom odpoczynku i regeneracji naszego ciała po ciężkim dniu. Nieodłącznym elementem każdego łóżka jest materac, który powinien mieć odpowiedni rozmiar, stopień twardości, umiejętnie podpierać ciało w trakcie snu. Na rynku jest bardzo dużo rodzajów materacy, dlatego nad wyborem trzeba się dokładnie zastanowić. Na co powinniśmy zwracać uwagę?


Gdy planujemy aranżację sypialni, zdecydowanie nie możemy przejść obojętnie obok kwestii wyboru łóżka, materaca, poduszek, a także akcesoriów, dzięki którym nasz sen będzie po prostu komfortowy. Łóżko to najważniejszy element wyposażenia sypialni, dlatego szczególną uwagę warto zwrócić na to, aby miało odpowiedni rozmiar, stabilną konstrukcję, jak również było wyposażone w dobrej jakości materac. Nowoczesne materace można kupić w sklepie https://sensen.pl/.

Wybierając materac, warto brać pod uwagę jego parametry techniczne, a nie tylko rozmiar, wygląd, a także cenę. To, jaki materac wybierzemy, na pewno bardzo mocno wpłynie na nasz komfort snu, pozwala maksymalnie komfortowo odpoczywać. Z punktu widzenia domownika, materace są niezwykle istotne.

Zobacz także:


Jakie właściwości powinien mieć dobry materac?


Dobrej jakości materac powinien być przede wszystkim dopasowany do ramy łóżka, aby nie było możliwości jego przesuwania się. Liczy się także grubość materaca. Im grubszy materac, tym zdecydowanie lepiej, gdyż w jego wnętrzu znajdują się elementy, dzięki którym zapewnione jest prawidłowe ułożenie ciała w trakcie snu. Materac powinien być również ciężki, łatwy w utrzymaniu czystości, hipoalergiczny.

Jaka twardość materaca?

To kwestia bardzo indywidualna. Najlepszym rozwiązaniem jest zapoznanie się z parametrami materaca, a także jego przetestowanie bezpośrednio w sklepie. Zbyt miękki materac będzie powodował zapadanie się ciała w trakcie snu, zwiększy napięcie mięśniowe, pojawią się bóle głowy, sprawi, że będziemy czuć się niekomfortowo w ciągu dnia. Z kolei zbyt twardy materac może powodować bóle w okolicach szyi. 

Jeżeli zdecydujemy się na zakup łóżka małżeńskiego, zdecydowanie warto, aby materac wybierały dwie osoby. Liczy się to, aby dobrać materac do wagi osoby śpiącej. W dobrym sklepie, na pewno będziemy mogli liczyć na kompleksową pomoc. Pracownik sklepu pomoże nam wybrać możliwie najlepszy materac, a także różnego rodzaju akcesoria, które umilą sen.

redakcja serwisu

E-mail : sabina.pyc@orionmedia.pl

Submit A Comment