suszarka elektryczna
  • 2 czerwca 2022

Sprawdź jak odpowiednio suszyć delikatne rzeczy w elektrycznej suszarce

Delikatne tkaniny wymagają specjalnej troski, jeśli chodzi o pranie, a wiele osób zastanawia się, czy suszarka elektryczna sprosta temu zadaniu. Chociaż suszarki elektryczne z pewnością mogą być odpowiednie dla delikatnych tkanin, jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać, aby uzyskać najlepsze rezultaty. W tym artykule omówimy, co musisz wiedzieć o suszeniu delikatnych tkanin w suszarce elektrycznej.

Co sprawia, że tkanina jest delikatna?

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, co sprawia, że tkanina jest delikatna. Istnieje kilka różnych tkanin, które należą do tej kategorii, w tym:

  • Sukienki i suknie (zwłaszcza te z dużą ilością warstw)
  • Bluzki i koszule (w tym topy zapinane na guziki)
  • Spódnice i spodnie (w tym dżinsy)
  • Bielizna (biustonosze, figi i inna bielizna)

Sukienki, bluzki i koszule są często wykonane z bawełny lub innego lekkiego materiału. Podczas prania te tkaniny mają tendencję do kurczenia się i utraty kształtu. Spódnice, spodnie i dżinsy są wykonane z różnych materiałów (w tym bawełny), ale wszystkie mają jedną wspólną cechę – są niezwykle podatne na blaknięcie pod wpływem wysokiej temperatury. Bielizna powinna być prana oddzielnie, aby zachować elastyczność tkaniny.

Najlepszy sposób na suszenie delikatnych tkanin

Jeśli chcesz w pełni wykorzystać swoją elektryczną suszarkę, pamiętaj, że delikatne tkaniny należy suszyć w niskiej temperaturze, bez użycia pary. Wysoka temperatura może powodować blaknięcie i kurczenie się, a para wodna może uszkodzić elastyczność niektórych tkanin.

Podczas suszenia ubrań w suszarce elektrycznej wykonaj następujące czynności:

Wyjmij wszystkie ubrania naraz i rozłóż je na łóżku lub podłodze. Wybierz przedmioty, które wymagają szczególnej pielęgnacji (sukienki, spódnice, spodnie). Umieść te ubrania w delikatnej torbie przeznaczonej do suszenia ubrań. Włóż resztę ubrań do suszarki wraz z kilkoma arkuszami ręczników papierowych lub kulkami do suszarki (opcjonalnie). Ustaw minutnik na 15 minut. Po zakończeniu cyklu wyjmij całą odzież i natychmiast ją powieś, aby zapobiec zagnieceniom.

Jeśli martwisz się, że Twoje ubrania wchłoną za dużo wilgoci w suszarce, na początku cyklu ustaw wentylator na wysokim poziomie. Pomoże to w cyrkulacji powietrza w maszynie i zapobiegnie zbyt dużej wilgotności.

Jeśli chcesz dodać więcej wilgoci do swoich ubrań, przed rozpoczęciem cyklu umieść kilka mokrych ręczników na dnie suszarki. Wilgoć z ręczników zostanie uwięziona w środku i sprawi, że Twoje ubrania będą wyglądać świeżo. Jeśli suszysz bieliznę, upewnij się, że wyjmujesz ją z torby natychmiast po wyschnięciu (zapobiegnie to jej nadmiernemu nagrzaniu). Polecamy przeczytaj ten artykuł i dowiedź się czy elektryczna suszarka na pranie sprawdzi się do delikatnych tkanin?

Co jeszcze powinieneś wiedzieć?

Jest jeszcze kilka innych rzeczy, które powinieneś wiedzieć o suszeniu delikatnych tkanin w suszarce elektrycznej:

Używanie płynu do zmiękczania tkanin pomoże również zachować elastyczność ubrań, co jest ważne, jeśli pierzesz coś, co ma tendencję do kurczenia się lub blaknięcia (np. dżinsy lub bawełniane koszule). Większość tkanin nie wymaga krochmalenia podczas prania – służy to jedynie usztywnieniu tkaniny. Jeśli martwisz się, że Twoje ubrania zbytnio się pogniotą w suszarce, rozwieś je natychmiast po zakończeniu suszenia. Może to pomóc w zapobieganiu powstawaniu zmarszczek i powodowaniu późniejszych problemów.
Suszarki świetnie nadają się do usuwania kłaczków z odzieży, ale nie radzą sobie dobrze z ich pozbyciem się (zwłaszcza podczas korzystania z wysokiej temperatury). Aby pozbyć się nadmiaru kłaczków, użyj lepkiego wałka, aby usunąć je przed powieszeniem odzieży.

redakcja serwisu

E-mail : sabina.pyc@orionmedia.pl

Submit A Comment