• 20 lutego 2023

Fotografia produktowa – jaki obiektyw do aparatu wybrać?

Fotografia produktowa to popularny rodzaj usług, z których korzysta wielu przedsiębiorców. Fotograf w tym wypadku staje przed dylematem odnośnie tego, jaki obiektyw do aparatu wybrać. Musimy mieć na uwadze dobre jakościowo rozwiązania, które będą nam służyć przez długi czas. Faktem jest, że znane marki dają liczne możliwości. Możemy liczyć nie tylko na szeroki asortyment sprzętów fotograficznych i akcesoriów, lecz także na atrakcyjne ceny i łatwą dostępność. Przyjrzyjmy się temu, jaki obiektyw do aparatu wybrać. Co jest najważniejsze podczas zakupu?

jaki telefon wybrac
  • 20 września 2022

Odpowiedni telefon dla aktywnych na majówkę

Niezależnie od tego, czy celem majówki jest górska wyprawa, spływ kajakowy czy własna działka, jednym z akcesoriów, które musimy ze sobą zabrać jest telefon. Podczas outdoorowego wypoczynku często korzystamy z telefonu w trudnych warunkach, dlatego powinien on posiadać szereg odpowiednich rozwiązań. Takie kryteria spełniają modele marki Maxcom:  MM918 Strong, MM735 z opaską SOS  czy MM740.

jaki prezent na swieta wybrac
  • 21 sierpnia 2022

Prezenty świąteczne dla miłośników nowych technologii

Obdarowywanie prezentami to sposób na pokazanie bliskim, że nie tylko są dla nas ważni, ale także, że ich słuchamy i znamy ich zainteresowania oraz potrzeby. Jeśli w Waszych rodzinach lub gronie najbliższych przyjaciół są fani nowych technologii, sprawdźcie, jakie podarunki mogą ich ucieszyć, oraz czym się kierować, aby prezent był strzałem w dziesiątkę.

sukces zawodowy
  • 13 czerwca 2022

Języki obce kluczem na ścieżce zawodowej

Umiejętność porozumiewania się w co najmniej jednym języku obcym to jedno z głównych wymagań stawianych kandydatom do pracy w centrach BPO/SSC, które świadczą usługi księgowe, finansowe czy HR firmom zlokalizowanym w różnych częściach świata. Szacuje się, że w ponad 30 proc. centrów usług wspólnych w Polsce na korytarzach można usłyszeć co najmniej 10 języków obcych, a zdarzają się takie organizacje, jak między innymi Capgemini Polska, gdzie pracownicy operują na co dzień aż 30 językami. O tym, jak języki mogą pomóc w rozwoju kariery będzie można posłuchać już 30 marca podczas konferencji Smart Start. Get The Future You Want, w której obok ekspertów Capgemini wystąpią: Janina Bąk – polska statystyczka, autorka książek i blogerka znana jako Janina Daily, polsko-francuska aktorka, prezenterka telewizyjna i konferansjerka Elisabeth Duda oraz specjalistka od nauki języków obcych – Asia Sajdak.

przydatne gadzety samochodowe
  • 30 maja 2022

Czas ruszyć autem na urlop. Jak wybrać gadżety samochodowe do telefonu?

Uff, nadszedł już ten upragniony moment wakacji! Zanim jednak rozpakujemy walizki, często oznacza to, że całą rodziną musimy wsiąść do auta, zapiąć pasy i pokonać sporą drogę, nawet przez pół Europy. Wtedy nieodłącznym towarzyszem podróży powinien zostać uchwyt na smartfon lub tablet do auta, by móc wygodnie z korzystać z tego sprzętu w czasie jazdy. Tak samo jak indukcyjna ładowarka samochodowa. Podpowiadamy, czym się kierować przy wyborze takich akcesoriów.

produkcja zywnosci
  • 6 maja 2022

Nanotechnologia w produkcji żywności

Świadomość konsumentów w związku z decyzjami zakupowymi jest coraz większa. Decydują się oni na produkty wysokiej jakości, trwałe, ale zarazem stronią od zbędnych polepszaczy smaku czy konserwantów. Przed producentami żywności stoi zatem spore wyzwanie, aby dostarczyć produkty spełniające oczekiwania kupujących. Czy nanotechnologia może im w tym pomóc?

badania kliniczne
  • 16 kwietnia 2022

Nowoczesne technologie skracają czas trwania badań klinicznych nawet o 20 proc.

Clinscience, międzynarodowa firma z Grupy Neuca, oferująca usługi smart CRO, wzmacnia rolę modelu decentralizowanych badań klinicznych w Polsce i na świecie. Autorskie narzędzia – Genius Suite– oparte na nowoczesnej technologii, oferowane przez spółkę, podnoszą efektywność prowadzenia badań klinicznych i skracają ich czas trwania nawet o 20 proc. Clinscience wykorzystuje cyfrowe rozwiązania, w tym m.in. telemedycynę, zdalny monitoring dokumentacji badaniowej oraz zarządzanie modelami danych w czasie rzeczywistym. We wrześniu 2021 r. spółka przejęła większościowy pakiet udziałów Exom Group, technologicznego CRO z Mediolanu, dostawcy zintegrowanego i wielonarzędziowego systemu Genius Suite.

natura a innowacje
  • 2 kwietnia 2022

Innowacje czerpiące z natury

Czy wiesz, co łączy gekona z taśmą klejącą, a żyrafę – z opaską uciskową? Poznaj niezwykłe właściwości zwierzęcych organizmów, które zainspirowały naukowców do stworzenia innowacyjnych produktów!