co wybrac torbe czy walizke
  • 20 lutego 2022

Torba podróżna lepsza niż walizka?

Koniec roku szkolnego, ostatnie egzaminy na studiach, gorące temperatury oznacza jedno: WAKACJE! Rozpoczyna się sezon wymarzonych wyjazdów na wszystkie strony świata. Wiążą się one z nielubianą przez wielu czynnością, mianowicie pakowaniem. Nie tylko podczas wakacji pojawia się pytanie „w co mam się spakować? Z reguły najpopularniejszym wyborem jest walizka, jednak czy jest to słuszne?

Większość z nas ma w domu walizkę i to ona jest pierwszym wyborem podczas pakowania się na wyjazd. Są wręcz symbolem podróżowania. Walizki są wygodne do transportu dzięki kółkom i rączce. Dzięki temu przemieszczanie się, nawet z ciężkim bagażem, jest zdecydowanie uproszczone. Dodatkowo dzięki swojej sztywnej obudowie, są wstanie zabezpieczyć znajdujące się w środku bagażu. Jednak jest to jednocześnie zaleta, jak i wada. Przez swoją budowę walizki nie są elastyczne i nie można ich wcisnąć w ciaśniejsze przestrzenie.

Alternatywą  dla walizki jest torba podróżna

Przez popularność swojej poprzedniczki została zepchnięta na drugi plan. Torby podróżne kojarzą się z niezbyt estetycznymi, rozepchanymi i nieporęcznymi bagażami. Przy obecnej szerokiej ofercie na rynku, takie skojarzenie, wcale nie jest słuszne.

Torby podróżne niejednokrotnie lepiej sprawdzą się w podróży, niż walizka. Dużo zależy od wybranego środku transportu oraz od lokalizacji, w którą się udajemy. Taki bagaż zdecydowanie lepiej sprawdzi się w tłocznych środach transportu np. pociąg czy autobus. W przypadku małej ilości miejsca na bagaż, torbę zdecydowanie łatwiej można wcisnąć w lukę, ewentualnie schować pod siedzenie, niż twardą walizkę. Równie dobrze się sprawdzi podczas zapakowanej pod sam dach wyprawy samochodowej. Podczas wypraw na naturę lub podróży długodystansowych, wymagają przejścia długiego dystansu, torba podróżne będzie znowu lepszym wyborem niż walizka. Podczas chodzenia przez żwir, piasek, czy nawet nieutwardzoną drogę, przeprawa z walizką może być naprawdę uciążliwa.

Marka Rovicky w swojej ofercie ma szeroki asortyment toreb podróżnych. Posiadają torby na wszelkie warunki, dzięki czemu każdy będzie wstanie znaleźć coś dla siebie. Poniżej prezentujemy nasze TOP 3 torby podróżne!

Jednokomorowa, materiałowa torba świetnie się sprawdzi na wszelkie sportowe i obozowe wyjazdy

Jej owalny i opływowy kształt pozwala na bardzo łatwe wpasowanie się w każdą szczelinę. Gruby materiał wytrzyma duży ciężar, a szeroka gama kolorystyczna każdy znajdzie dla siebie odpowiednią sztukę.

Podróżujesz służbowo i potrzebujesz eleganckiego bagażu? Skórzana torba jest właśnie dla ciebie! Jest wykonana z EKO skóry, jest niezwykle pojemna oraz posiada 3 kieszenie wewnętrzne. Oprócz bardzo, a zarazem solidnych uchwytów, torba posiada również odpinany pasek do noszenia jej na ramieniu.

Ostatnia propozycja jest kierowana do podróżujących kobiet, które chcą wyglądać z klasą. Takie torby, choć z pozoru normalne, tak naprawdę są bardzo pojemne. Jest to „prawdziwa kobieca torba”, w której zmieści się wszystko.

redakcja serwisu

E-mail : sabina.pyc@orionmedia.pl

Submit A Comment