przeglad samochodu
  • 3 maja 2022

Zmiana opon czy… auta? Tej wiosny decyzja nie jest łatwa

Dla większości kierowców sygnałem o nadejściu wiosny jest zmiana opon z zimowych na letnie. To też dobry moment, aby ocenić stan techniczny pojazdu. Chociaż może – zamiast kosztownej wizyty w warsztacie – lepiej wymienić samochód na nowszy? Niestety podaż aut, także tych używanych, maleje, a ich ceny rosną i nic nie wskazuje, aby trend szybko miał się odwrócić. To skłania do szukania innych, przemyślanych rozwiązań.

Według danych IBRM Samar w lutym 2022 r. sprowadzono do Polski 64,2 tys. używanych samochodów, co jest najniższym wynikiem w ostatnich 7 latach. W stosunku do lutego 2021 r. to spadek aż o 9,9 proc. Malejąca podaż wraz ze wzrostem kosztów transportu i postępującą inflacją powoduje, że ceny pojazdów używanych stopniowo rosną.

Bezpieczny i sprawdzony

Zastanawiając się nad nowym autem, można rozważyć kilka opcji, m.in. sfinansować go z własnych środków lub np. wziąć kredyt samochodowy. Na szczęście istnieje rozwiązanie, które może pomóc niezdecydowanym kierowcom. Mowa o Autonomii, czyli ofercie kilkuletnich pojazdów używanych marek Grupy Volkswagen. W ramach Autonomii w Volkswagen Financial Services jest dostępny kredyt samochodowy jak abonament. Dzięki temu można wybrać wymarzone cztery kółka i spłacać jedynie przewidywaną utratę wartości auta w trakcie trwania umowy.

– Dzięki rozwiązaniom oferowanym przez Volkswagen Financial Services dużo łatwiej o swój wymarzony samochód. Decydując się na ofertę Autonomia, klient ma pewność, że jeździ pojazdem sprawdzonym pod kątem technicznym. Chcemy pokazać, że można korzystać z auta w nowoczesny sposób bez ponoszenia wysokich kosztów. Dodatkowo zależy nam, aby znacznie zmniejszyć średni wiek samochodów użytkowanych w Polsce. To jeden z tych elementów, których poprawa zwiększy bezpieczeństwo na naszych drogach – komentuje Michał Dyc, Dyrektor Departamentu Sprzedaży w Volkswagen Financial Services.

Przy wyborze auta z drugiej ręki ważne jest, aby był sprawdzony i z pewnego źródła. Oferta Autonomia w jednym miejscu, na stronie internetowej, zawiera propozycje takich właśnie samochodów. Pojazdy można znaleźć również w Warszawie w VWFS STORE. W ofercie dominują poleasingowe pojazdy następujących marek: Volkswagen, Audi, ŠKODA, SEAT oraz Porsche. Każde można kupić z korzystnym finansowaniem.

Na miarę

Niektórzy kierowcy mimo wszystko wolą wstrzymać się ze zmianą samochodu, co ilustrują dane z bazy CEPIK. W 2022 roku w styczniu i lutym w Polsce zarejestrowano ok. 246 tys. pojazdów, czyli o ponad 17 tys. mniej niż na początku ubiegłego roku. Choć dostępność aut jest obecnie utrudniona, to jednak jest możliwe otrzymanie korzystnej dla siebie oferty.

Finansowanie w ofercie Autonomii jest szyte na miarę. Wybierając jeden z kredytów Autonomia od Volkswagen Financial Services, użytkownik może elastycznie – odpowiednio do możliwości – dopasować warunki kredytowania, takie jak wysokość wkładu własnego (od 0 proc.), liczbę rat (od 24 do 48) czy roczny limit kilometrów, co przekłada się na wysokość miesięcznych kosztów. Dodatkowo w kwotę raty jest wliczony pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych na jeden rok, a rata może objąć także ubezpieczenie straty finansowej GAP i polisę na życie.

redakcja serwisu

E-mail : sabina.pyc@orionmedia.pl

Submit A Comment